• O WOSKOWIJKACH

WOSKOWIJKA - ROZWIĄZANIE ZERO WASTE NA POTRZEBY WSPÓŁCZESNEGO ŚWIATA

Plastikowym pojemnikom, jednorazowym torebkom i foliom mówimy NIE! Miną bowiem setki lat zanim samoistnie się rozłożą a dodatkowo ich używanie naraża nas na przenikanie mikroplastiku do naszego jedzenia.Poznaj nasze rozwiązanie: ekologiczne opakowania ZERO WASTE dla całej rodziny!

Dzięki Woskowijkom BeePack® o właściwościach antybakteryjnych i przeciwgrzybicznych, Twoja żywność zachowa świeżość na dłużej i mniej jej zmarnujemy – co w obliczu kryzysu i głodu na świecie jest niezwykle ważne. Wybieraj dowolne rozmiary i wzory - zapraszamy!

Baner-04.jpg


NATURALNE SKŁADNIKI

  • NATURALNA TKANINA BAWEŁNIANA

Nasze babcie owijały produkty spożywcze w bawełniane ściereczki. Dla nas to baza, którą wzbogacamy o naturalne składniki, takie jak wosk i żywica.

  • WOSK PSZCZELI

Zawarte w wosku flawonoidy działają przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Ponadto wosk używany jest również w przemyśle do produkcji środków konserwujących. Ta jego właściwość – naturalnego konserwantu jest dla nas szczególnie cenna.

  • ŻYWICA

Żywica to naturalny opatrunek drzewa. My doceniamy jej właściwości antyseptyczne i antybakteryjne. Maść z żywicy i pszczelego wosku leczy rany tam, gdzie zawodzą środki farmakologiczne. W naszym przypadku to ochrona jedzenia przed rozwojem bakterii.

  • OLEJ JOJOBA

Skład wzbogacony tym tłoczonym na zimno olejem, stabilizuje i przedłuża trwałość pozostałych składników. Dzięki niemu żywność zachowuje dłużej swoją świeżość.

ikonka-02-01-01.png

BADANIA I CERTYFIKATY

Nasze produkty pomyślnie przeszły badania jednostki certyfikującej TÜV Rheinland Polska na nieprzenikanie zapachu i smaku do przechowywanej w BeePack® żywności oraz brak substancji szkodliwych. Bazą opakowań BeePack® jest polska tkanina bawełniana, posiadająca międzynarodowy certyfikat jakości Oeko-Tex Standard 100*.

* produkty wolne od substancji szkodliwych


ROZMIARY/WZORY
Woskowijki BeePack® są dostępne w różnych zestawach, wzorach i rozmiarach.
Każdy znajdzie coś dla siebie!

S (18x18 cm) owijanie małych warzyw i owoców, np. pomidorków, cytryny, awokado, imbiru, obranych ogórków na wynos; przykrywanie miseczek  

M (28x28 cm) przechowywanie warzyw, owoców, serów, wędlin, przykrycie miseczki z sałatką, zapakowanie kanapki na wynos, jako torebka na musli czy suszone owoce na przegryzkę

L (36x36 cm) przechowywanie średniego chleba, ciasta, dużych warzyw, zieleniny; przykrywanie misek, naczyń z potrawami

XL (44x44 cm) przechowywanie dużego chleba, podłużnych bagietek lub bardzo dużych warzyw


SPOSÓB UŻYTKOWANIA

Dostępne w naszym sklepie produkty doskonale sprawdzą się do codziennego użytku. Ich zastosowanie sprawi, że żywność zachowa swoją świeżość na  dłużej, a Ty ograniczysz zużycie plastiku. Sprawdź jak szybko i wygodnie możesz schować coś w woskowijce, wystarczą trzy kroki.

  1. Wybierz opakowanie ekologiczne o odpowiedniej wielkości, połóż wybrany produkt na środku woskowijki.
  2. Owiń produkt a następnie przytrzymaj chwilę w dłoniach. BeePack®, dzięki ciepłu Twoich rąk, dopasuje swój kształt do owijanych rzeczy.
  3. Po użyciu umyj BeePack® w letniej wodzie, ewentualnie z dodatkiem mydła. Powieś do wyschnięcia. Użyj ponownie.Jak widać nasze produkty są jest nie tylko ekologiczne, ale również bardzo proste w użyciu. Pamiętaj, że doskonale nadają się do pakowania i przechowywania zarówno małych, jak i dużych warzyw i owoców, świetnie się sprawdzą do chleba, bagietek czy nabiału. Co więcej, woskowijką możesz przykryć także naczynia przed włożeniem do lodówki - np. miskę z sałatką. Pamiętaj, że opakowania ekologiczne należy chronić przed źródłem gorąca: intensywnym słońcem, gorącą wodą, a także nie należy ich myć w zmywarce.

Jak-uzywac-ikonka-01.png